запуск та впровадження

Онлайн-інструменти для роботи з фото

Для виконання базових операцій з фотографіями немає потреби у спеціальному програмному забезпеченні. Наразі існує велика кількість безкоштовних сервісів по роботі з фотографіями, які дозволяють виконувати найпростіші операції. Розглянемо декілька найпопулярніших.

Pixlr Editor

Pixlr Editor пропонує два фоторедактори на вибір — простий та розширений. Обидва можуть відкривати практично будь-який формат зображення: PSD (Photoshop), PXD, Jpeg, PNG (прозорий), WebP, SVG та багато інших. Обидва можуть виконувати найпоширеніші дії з фото — зміна розмірів, обрізка, корекція кольорів, контрастність, тощо. В розширеному редакторі можливо також виконувати групування, вирізання, копіювання та вставку обраних елементів, користуватися розширеною палітрою кольорів, тощо.

Загалом для повсякденних потреб вистачить простої версії сервіса Pixlr Editor. Жодна з версій не потребує реєстрації, не містить реклами та має достатню швидкодію.

Pixlr Editor

IMGonline

Головним плюсом редактора IMGonline є його величезний функціонал, за допомогою якого можна зробити з зображенням все, що необхідно: від звичайної зміни розмірів до накладання 3D-ефектів. Робота з цим сервісом можлива в будь-якому браузері. Для початку роботи вам не потрібно реєструватись.

Також варто зазначити, що редактор має простий та інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, що дозволяє швидко освоїти роботу з ним та виконувати всі необхідні операції з фотографіями максимально оперативно та якісно.

Мінусом IMGonline можна вважати обмеження на розмір файлу, який ви можете завантажити — 35 Мб. Також є обмеження у мегапікселях, але для потреб веб-ілюстрацій це не має великого значення.

Редактор IMGonline

BeFunky

BeFunky у своєму арсеналі пропонує три інструменти — фоторедактор, редактор колажів та редактор графічного дизайну. Кожен з цих інструментів не містить реклами та не потребує реєстрації. Є можливість доступу до платної версії, але і у безкоштовній достатньо функціоналу для виконання найпоширеніших завдань.

Фоторедактор (https://www.befunky.com/create/) має достатньо широкий функціонал по роботі з фото, який дозволить вам виконати найпотрібніші операції (зміна розміру, авто-коригування контрасту та кольорової гами, тощо).

Редактор колажів (https://www.befunky.com/create/collage/) дозволяє створювати колажі як з ваших фото, так і з вбудованої бібліотеки фотографій, задавати кількість кластерів, міняти їм розмір та масштаб, тощо.

Редактор графічного дизайну (https://www.befunky.com/create/designer/) має досить багато готових шаблонів, які можна використовувати для створення власних продуктів — афіш, банерів, запрошень, тощо. Ви зможете замінити текст, додати/змінити фон, фото, кліпарти та інші елементи.

Фоторедактор BeFunky
Редактор колажів BeFunky
Редактор графічного дизайну BeFunky

Fotortars

Цей сервіс можна використовувати як додаток на смартфоні (https://fotostars.me/), так і працювати через будь-який броузер (https://old.fotostars.me/en-US/). Він не потребує реєстрації та безкоштовний.

Якщо необхідно виконати невеликі маніпуляції з фото, то Fotortars для цього цілком підходить. Наприклад, можна легко обрізати фото 3х4 на документи за допомогою спеціального інструменту, виконати зміну розміру ілюстрації, відкоригувати кольорову гаму та контраст, додати ефект розмиття чи різкості. Також редактор дозволяє додавати текст.

Загалом, інструментів цей сервіс має небагато, лише найнеобхідніші, але в їх використання зможе розібратися навіть непрофесіонал.

Для досвідчених користувачів функціоналу редактора, скоріше за все, не вистачить.

Сервіс Fotortars

Polarr

Доволі простий редактор, який здатен виконати найнеобхідніші операції з фото: обрізати, повернути, змінити розмір, додати фільтри, змінити яскравість, виконати кольорове коригування. Також можна додати текст на фото, геометричні фігури, рамки.

Для роботи з безкоштовною версією не потрібна реєстрація.

Редактор Polarr

Photopea

Photopea — редактор с великою кількістю інструментів для роботи з зображеннями. Він створений по аналогії з Adobe Photoshop, через що може здатися складним для новачка. Є безкоштовна та платна версії, але на кількість доступних інструментів це не впливає.

В сервісі є можливість працювати з фото у високій роздільній здатності, що може бути корисним при підготовці матеріалів до друку — запрошень, афіш, листівок, тощо.

Також значною перевагою Photopea можна назвати велику кількість готових шаблонів, які ви можете використовувати як основи для реалізації ваших задумів.

Сервіс Photopea
Сервіс Photopea
Сервіс Photopea

Sumo Paint

Sumo Paint — достатньо потужний сервіс, в якому є багато програмних інструментів — "Графіка", "Звук", "3D", "Кодування", "Фото", "Аудіо", "Відео", "Піксель".

Інструменти Sumo – "Графіка", "Звук", "3D", "Кодування", "Фото", "Аудіо", "Відео", "Піксель"

Оскільки в даному матеріалі нам цікава робота з ілюстраціями, то розглянемо інструменти "Графіка" та "Фото".

Інструмент "Графіка" зовні схожий на програму Adobe Photoshop, він має багато спеціальних можливостей, в яких новачку буде складно розібратися.

Інструмент "Фото" більш простий по своїй структурі та інтерфейсу, але його функціонал цілком достатній для виконання найпоширеніших операцій — зміна розміру, поворот фото, різкість, розмиття, яскравість, контраст, різноманітні фільтри, тощо.

Є безкоштовна та платна версії Sumo Paint. В безкоштовній версії доступні всі інструменти і немає потреби в реєстрації.

Редактор Sumo

Ribbet

Сервіс Ribbet потребує реєстрації перед початком роботи, але цілком вистачить авторизації через Facebook чи поштовий аккаунт. Ribbet має весь стандартний перелік інструментів по роботі з фото (фільтри, зміна розміру, робота з текстом, обрізка, кольорокорекція, накладання ефектів). Крім того, дозволяє створювати колажі, використовуючи ваші фото чи фото зі своїх наборів.

Сервіс Ribbet

Фоторам

Фоторам має три інструменти у своєму арсеналі — редактор, колаж, артфото.

Редактор відрізняється простим, інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, в якому легко розібратися та працювати. Має всі інструменти, які потрібні для старту. Додатково пропонує багато ефектів, текстур та рамок. Дає можливість накласти на фото текст з великим вибором шрифтів.

Фоторам

Режим Колаж налічує безліч шаблонів, на основі яких ви можете створювати власні колажі. Також на створені колажі можна накласти текст, кліпарти, стікери, тощо.

Режим Арт дозволяє додавати на ваші фото арт-ефекти. Їх доволі багато, більше 30-ти, і вони виконані цікаво та професійно. Наприклад, ви можете стилізувати власне фото під аніме, графіті, сюрреалізм, тощо.

Режим Арт, приклад накладання артефекту

Iloveimg

Останній сервіс, на якому хочеться зупинитися окремо, це Iloveimg. Він цікавий та корисний тим, що ви можете завантажити на сторінку одночасно багато фото (до 60-ти) та виконувати з ними ряд дій: зжати зображення, зменшивши його об’єм, змінити розмір, обрізати до вказаних розмірів, зберегти в іншому форматі, накласти ватермарк, повернути зображення, тощо. Готові файли можна завантажити на свій комп’ютер одним пакетом у заархівованому вигляді.

Тобто, Iloveimg — це інструмент для масового редагування зображень. Він незамінний у випадку, коли необхідно підготувати багато фото для галереї сайту закладу, або опублікувати фоторепортаж.

Сервіс цілком безкоштовний та не потребує авторизації чи реєстрації.

Iloveimg
Залишити коментар